top of page
1930s Classic Black Tie – that could be worn just like that today_edited.jpg

GUILD SUITS

Black Tie

Ülikonna Tellimine

Pulmad on üks elu tähtsaimaid sündmusi, kus iga detail loeb. Peigmehe riietus mängib tervikus olulist rolli ning võiks olla sama läbimõeldud kui pruudi kleit. Pulmade puhul ei ole reegleid, millest kinni pidada või mida rikkuda - iga pulm on erinev ning ettekujutus täiuslikust ülikonnast unikaalne. Koloriidi ning tegumoe määrab pigem aastaaeg, toimumispaik ning valitud temaatika.

Must Lips ehk
Black Tie

Mark Twain on öelnud, et "rõivad teevad mehe" ning kuigi me kõik teame, et müts ei riku meest, siis on sündmuseid, mille rõivaetiketiga kursis olemine viitab haritusele, kommetele ning austusele teiste ning iseenda vastu. Üks selliseid riietuskoode on kahtlemata must lips ehk Black Tie.

Must lips pole aga pelgalt riietusstiil – olles kui võluväega laetud rõivastuskood, mis muudab tavalise õhtu erakordseks sündmuseks, kannab see endas sajanditepikkust traditsiooni. See on keel, mida räägivad need, kes väärtustavad elegantsi. 

Must smokingülikond: millal seda kanda?

Kui päike loojub ja õhtu saabub, muutub meeste rõivastus eriliseks. Black Tie ehk must lips on riietus, mis on mõeldud õhtusteks üritusteks, mis algavad pärast kella 18:00 või siis, kui väljas on läinud juba pimedaks. Selle südameks on smokingülikond, tuntud ka kui õhtune ülikond (evening dress) või tuxedo.

Smokingülikonna ajalugu ulatub sajandite taha, kui peened härrasmehed vahetasid õhtul päevased, tolmused ja ratsutamisest higised rõivad värskete ja elegantsete vastu. Enne Teist maailmasõda peeti vaid Valget ja Musta Lipsu sobivaks riietuseks õhtusteks koosviibimisteks. Pärast sõda muutus ka tavaline äriülikond vastuvõetavaks nii päeval kui õhtul, mis tähendas, et Black Tie muutus sobilikuks vaid kõige pidulikumatel sündmustel kandmiseks.

Smoking sobib suurepäraselt ametlikele õhtusöökidele, galadele, ooperisse, õhtustele pulmapidudele ning auhinnatseremooniatele. Kui kutsele on märgitud "Black Tie", "Evening Dress", “Tuxedo”, “Cravate Noire”, "Evening Wear" või "Dinner Jacket", ei soovi võõrustajad, et ilmuksite lihtsalt mustas ülikonnas. Nad on näinud vaeva, et muuta õhtu erakordseks, ning südames loodavad, et austate seda palvet ning panustate oma šiki kohaloluga unustamatu õhtu loomisesse. 

Screenshot 2024-11-18 at 05.35.48.jpg

Cary Grant kandmas sallkraega smokingut, 1946.

Screenshot 2024-11-18 at 05.36.16.jpg

Brad Pitt ja Leonardo DiCaprio mustas ja öösinises smokingus, 2019.

“A man should look as though he has chosen his clothes with intelligence, put them on with care and then forgotten all about them.”

SIR HARDY AMIES – DRESSMAKER FOR QUEEN ELIZABETH II

Erinevad Smokingu Tegumoed

Sooja kliima puhul on populaarseks alternatiiviks valge või kreemjas smokingpintsak, mille reväärid on ideaalis kaetud sama kangaga nagu pintsakki, kuid võivad olla kaetud ka musta siidiga. Heledate õhtupintsakute ajalugu ulatub 20. sajandi algusaastate luksuslikku kuurortellu Palm Beach'il ja Prantsuse Rivieral. Algselt valmistati neid puuvillasest, linasest või siidist ning kanti koos mustade või valgete õhukesest villast pükstega. 1936. aastaks olid valged pintsakud soojades piirkondades sama levinud kui traditsioonilised tumedad.

Valgete pintsakute aktsepteerimine avas tee ka teistele värvidele. Peagi kanti kuupaistelistel terrassidel ka ploomivärvi, tumerohelisi, veinikarva ja erksininiseid pintsakuid, mille juurde sätiti ka vastavaid aksessuaare nagu tumepunased kikilipsud, vestid või vöölindid. Väljanägemist vürtsitati ka erksavärviliste rinnarättidega, kuid seda vaid juhul, kui lilleõis revääril oli valge. Suviste smokingute kohta saad lähemalt lugeda siit. 

1930s Classic Black Tie – that could be worn just like that today.jpg

Erinevad smokingu tegumoed: kõige vasemal üherealine teravatipulise revääriga pintsak, valge vest ning tärgeldatud rinnaesise ja ehisnööpidega särk. Vasemalt teine sallkraega kaherealine öösinine smoking ning pehme kraega särk. Paremalt teine teravatipuliste grosgrain revääridega kaherealine must pintsak. Kõige parempoolne üherealine siidist sallkraega smoking.

Lampassidega Püksid

Smokingu püksid on oluline osa meeste pidulikust riietusest. Enamasti on püksid sügavmusta värvi ning tihti valmistatud samast materjalist nagu pintsakki, kuid ennekõike on oluline, et püksid harmoneeruks pintsakuga, moodustades ühtse terviku. 

Üheks silmapaistvaks elemendiks smokingu pükste juures on revääriga klappivad satiinist või grosgrain siidist lampassid, mis kaunistavad küljeõmblusi. Need ei ole pelgalt kaunistuseks, vaid täidavad ka praktilist eesmärki, lisades optiliselt kandjale pikkust. Pükstel on ka kõrge vöökoht, mis teeb jalad veelgi pikemaks. Oluline detail on ka see, et pükste värvlil puuduvad vööaasad - need ei ole vajalikud, kuna vööd ei kanta smokinguga kunagi. Selle asemel võib kinnitada pükste värvli külge siidist traksid, mis hoiavad need kindlalt paigal. Sihvakamad mehed saavad valida ka reguleeritavate küljepannaldega püksid.

Taskud on smokingu pükstel väga tagasihoidlikud, peaaegu märkamatud. Samuti on oluline märkida, et pükstel ei ole all-ääres mansette, mis aitab säilitada puhast ja elegantsest joont.

Screenshot 2024-11-18 at 06.49.04.jpg

Illustratsioon: Öösinine ning kreemjas smoking

Screenshot 2024-11-18 at 06.49.09.jpg

Heledad White Tie ning Black Tie pintsakud.

Screenshot 2024-11-18 at 06.54.39.jpg

Lampassidega smokingupüksid, millel on tasku ning antud juhul ka reguleeritav vöö. 

Screenshot 2024-11-18 at 06.54.47.jpg

Smokingupükste all-ääres ei ole kunagi mansette, pildil Brad Pitt.

Vest Või Ehisvöö?

Smokingu oluliseks osaks on kas U-kaelusega vest või ehisvöö ehk cummerbund. Mõlemad aksessuaarid täidavad olulist rolli, varjates särgi ja pükste ühenduskoha ning luues sellega ühtse ja elegantse silueti. Mõlemal aksessuaaril on oma võlu ja funktsioon. Vest annab komplektile klassikalisema ja formaalsema ilme, samas kui ehisvöö on mugav ja seda eriti soojemate ilmade puhul. Kaherealise pintsaku puhul ei kanta tavaliselt ei vesti ega ehisvööd, kuna pidulikel üritustel hoitakse sellist pintsakut kinninööbituna. Lõplik valik sõltub isiklikust maitsest, ürituse iseloomust ja kandja kehakujust. Kuid kumba eelistada? 

Mõlemal aksessuaaril on oma võlu ja funktsioon. Vest annab komplektile klassikalisema ja formaalsema ilme, samas kui ehisvöö on mugav ja seda eriti soojemate ilmade puhul. Kaherealise pintsaku puhul ei kanta tavaliselt ei vesti ega ehisvööd, kuna pidulikel üritustel hoitakse sellist pintsakut kinninööbituna. Lõplik valik sõltub isiklikust maitsest, ürituse iseloomust ja kandja kehakujust. 

Screenshot 2024-11-18 at 07.02.33.jpg

Illustratsioon: Vasemal teravatipulise revääriga üherealine vest. Paremal cummerbund, joonis aastast 1940. 

Vest: Ajatu Elegants

Smokingi vest on tavaliselt väga sügava U-kaelusega ning sobib eriti hästi pintsakuga, millel on teravatipulised reväärid. Vesti materjal on kas identne pintsaku omaga või täielikult siidist, harmoneerudes pintsaku revääridega.

 

Vestid võivad olla nii ühe- kui ka kaherealised. Üherealistel vestidel võivad alumise ääre tipud olla kas ümarad või teravad. Mõlemat tüüpi veste kaunistavad kaks taskut, kuhu saab peita taskukella. Smokingu vestid võivad olla nii “seljaga” kui ka “seljata” - viimane neist sobib eriti hästi soojemate ilmade puhul.

Screenshot 2024-11-18 at 07.06.13.jpg

Pierce Brosnan kandmas James Bondina smokingu juures U-vesti. 

Screenshot 2024-11-18 at 07.06.18.jpg

Smokingumood aastast 1930

Ehisvöö ehk Cummerbund

Ehisvöö sobib eriti hästi sallkraega pintsaku juurde. See toodi Inglismaale Viktoriaanlikul ajastul Indias teeninud Briti ohvitseride poolt. Algselt oli see pikk, erksavärviline vöö, mida kanti tuunika peal. “Kamarband” hindustani keeles tähendabki "niudevööd”. Alles 1920. aastatel omandas see kaasaegse välimuse. 

Ehisvööd kantakse vöökohal, voltide suund on ülespoole - seda on lihtne meelde jätta selle järgi, et ajal, mil pidulikel pükstel taskud puudusid, hoidsid härrasmehed seal oma ooperipileteid. Ehisvöö materjaliks on tavaliselt siid, aga valmistatakse neid ka satiinist või Barathea villast, muaree või grosgrain viimistlusega, mis sobib kokku smokingu revääridega. Traditsiooniliselt on ehisvöö must. Kvaliteetsemad ehisvööd on kerge kumerusega ülaserval, neil on väike peidetud tasku piletite või sularaha hoidmiseks ning neil on elastne aas pükste külge kinnitamiseks.

Screenshot 2024-11-18 at 07.13.33.jpg

Illustratsioon: Cummerbundi eelkäija aastast 1891.

Screenshot 2024-11-18 at 07.13.43.jpg

Paremal Brad Pitt kandmas smokingut ning cummerbundi, 2012.

Smokingsärk kui kunst: Elegants igas detailis

Smokingsärk on reeglina kriitvalge, mis on pilkupüüdvaks kontrastiks tumedale ülikonnale ja kikilipsule. Õiged Black Tie särgid on valmistatud hingavatest looduslikest kangastest nagu õhuke puuvillane popliin, vuaal või batist. Särgi rinnaesine on traditsiooniliselt kas volditud (kitsad või laiad voldid) või kergelt tärgeldatud rinnaesisega (nt Marcella pikeekangast) - viimane neist oli kuni 1940ndateni ainus lubatud särk, mida peeti sobilikuks pidulikel puhkudel. Traditsiooniliselt kasutati ka Black Tie särkide puhul ehisnööpe, kuid pehmete rinnaesistega särkidele sobivad ka pärlist nööbid ning paljudel tänapäeva särkidel on ees hoopis peiteliist, mis annab puhta ja viimistletud välimuse ning on samuti lubatud.

Krae peab olema tugevast materjalist ja kõrge. Allakeeravate kraetippudega särgid muutis populaarseks 1930. aastatel tulevane Windsori hertsogi, kes leidis, et külgeõmmeldud kraedega pehmed särgid on oluliselt mugavamad ja praktilisemad, ilma et stiili osas oleks tehtud suuri järeleandmisi. Kes otsivad klassikalisemat tulemust, soovitame valida siiski kõrge tiibkraega (wing collar) särgi või veel enam - eraldi särgi külge kinnitatava tiibkrae, mille jaoks on kindlasti tarvis ka ehisnööpe. 

 

Ükski smokingsärk pole täielik ilma Prantsuse mansettideta, mida tuntakse ka topeltmansettidena, mis pakuvad suurepärast võimalust näidata oma elegantseid mansetinööpe. Ja viimaks - ühel õigel pidulikul särgil ei ole kunagi taskuid!

Screenshot 2024-11-18 at 07.19.31.jpg

Cillian Murphy kandmas tärgeldatud rinnaesise ning kõrge tiibkraega särki seriaalis Peaky Blinders. 

Screenshot 2024-11-18 at 07.19.39.jpg

Prints Edward tõi moodi rangete, tärgeldatud kraede asemel pehmed, allapoole vaatavate kraetippudega särgid. 

Smokingkomplekt on täiuslik hoolikalt valitud aksessuaaridega. Need väikesed, kuid olulised detailid annavad välimusele viimase lihvi ja peegeldavad omapära. Meeles tasub pidada, et “vähem on rohkem” ning tasub valida kvaliteetsed, lihtsad ja elegantsed lisandid, mis täiendavad domineerimata. Vaatame lähemalt, millised aksessuaarid kuuluvad tõeliselt elegantsesse smokingkomplekti.

Black Tie Aksessuaarid

Black Tie võrdub musta kikilipsuga. Must on traditsiooniline ja alati õige valik. Isegi kui teie smoking on öösinist värvi, on reväärid alati mustad ja kikilips peaks nendega sobituma. Siiski, kui soovite pisut mängulisemalt läheneda, võite valida kikilipsu, mis sobib teie kaaslase kleidi tooniga. Üks reegel on siiski raudne: valge kikilips on reserveeritud vaid "White Tie" üritustele.

Materjali osas on puhas siid alati parim valik. Kui reväärid on grosgrain viimistlusega, valige pisut tekstuursem kikilips. Ka kikilipsu kuju on sama oluline kui selle värv. Klassikaline liblikakujuline kikilips on ajatu valik, kuid lubatud on ka kitsam, nn "batwing” stiil. Hea rusikareegel on, et kikilips peaks jääma teie näo laiuse ja silmade välimiste nurkade vahele.

Kuigi eelseotud kikilipsud võivad tunduda mugavamad, on käsitsiseotud kikilips tõelise härrasmehe tunnusmärk. Ei tasu muretseda, kui tulemus pole täiuslik - kerge asümmeetria lisab välimusele ainult šarmi ning reedab, et tegemist on kvaliteetse, iseseotud lipsuga. Pealegi on kikilipsu sidumine sama lihtne kui kingapaela sõlmimine, kui seda natuke harjutada. Kui kannate tiibkraega särki, asetage kikilips tiibade ette. See pole mitte ainult etiketikohaselt õige, vaid ka praktiline - krae tiivad aitavad kikilipsu paigal hoida. Muide, eelseotud lipsude suurim viga ongi see, et nad kipuvad n.-ö longu vajuma.

Kikilips: Väike
ja Mõjuvõimas

Screenshot 2024-11-18 at 07.26.54.jpg

Robert Redford kandmas liblikakujulist kikilipsu, 1981. 

Screenshot 2024-11-18 at 07.27.00.jpg

Charlie Chaplin ning Albert Einstein kandmas nn batwing kikilipse, 1931.

Ideaalis käivad smokingu juurde mustast lakknahast Oxfordi-stiilis kingad siidist paeltega. Lakknahk on olnud õhtuste kingade eelistatud materjaliks 1850ndatest kuni 1950ndateni, mil läikima löödud vasikanahk muutus aktsepteeritavaks alternatiiviks. Mõlemal juhul on kingade kõrge läige mõeldud täiendama ülikonna erinevaid siidist detaile. Kindlasti peaks vältima PVC materjalist kunstnahast jalanõusid, mille eluiga on lühike ning mis vilunud silmale näevad odavad välja.

Kes eelistab traditsioonilisemat lähenemist, siis soovitame kanda ooperikingi (nn opera pumps), mis pärinevad 18. sajandi õukonna riietusest ja on kolme sajandi jooksul vähe muutunud. Kuigi need võivad tänapäeva meestele tunduda pisut peenutsevad, hindavad maitsekad härrad endiselt nende aristokraatlikku olemust. Intiimsematel Black Tie üritustel on lubatud ka sametist tuhvlid, mida tuntakse Prince Albert Slippers'ite nime all.

Traditsiooniliselt kantakse smokingkingadega pikki musti siidist sokke. Siidsokkide tuhm läige täiendab efektselt pükste siidist triipe ja loob elegantse ülemineku pükste matist villast kingade läikivale viimistlusele. Kui kannate kesköösinist smokit, peaksid ka sokid olema sama tooni. Lubatud on ka peenvillased sokid, kuid need peavad olema sama õhukesed nagu siidist sokid. Sokid peavad ulatuma sääremarjani - pole vist paremat viisi formaalse välimuse rikkumiseks, kui välgutada istudes karvaseid sääri!

Kingad ja Sokid - Elegantsi Viimane Lihv

Screenshot 2024-11-18 at 07.31.15.jpg

Cary Grant filmis “Indiscreet” kandmas ooperikingi, 1958. 

Screenshot 2024-11-18 at 07.31.20.jpg

Martin Scorsese kandmas lakitud Oksforde, 2024

Eelistage lihtsaid, elegantseid kujundusi. Klassikalised valikud on mustad, kullast või pärlmutrist mansetinööbid ja ehisnööbid. On ka väljapaistvamaid aksessuaare, mis kaunistatud smaragdide, rubiinide või safiiridega või poolvääriskividega. Ideaalis peaksid särginööbid ja mansetinööbid moodustama komplekti. Vältida tasub masstoodetud T-kujulisi mansetinööpe ning valida pigem kahepoolsed, mis näevad oluliselt elegantsemad välja.

Mansetinööbid
ja ehisnööbid

Smokinguga kantakse alati trakse, mitte vööd. Klassikalised traksid on valgest või mustast siidist ning nööpidega kinnitatavad. Muaree või grosgrainsiidist traksid on eriti šikid ning ka oluliselt vastupidavamad. Pidagem meeles, et traksid on aluspesu ja formaalsetel üritustel ei tohiks neid näha olla!

Traksid

Klassikaline Black Tie taskurätt on valgest linasest, aga ka siidist rinnarätid on nooblid. Pingutatud voltimise asemel soovitame taskuräti vabalt taskusse toppida, et lisada lihvitud välimusele inimlikkust.

Taskurätt

Kuigi valikuline, lisab lilleõis vasemal revääril elegantsi. Kõige traditsioonilisem valik on punane nelk - mis Eestis küll endiselt vastandlikke tundeid tekitab - kuid sobib ka väike valge lill. Igatahes peab lilleõis olema miniatuurne, kuid vastupidav. Väikesed “buketid” ning kipslilled ametlikele üritustele ei sobi, küll aga võib peig kanda neid näiteks pulmas. Eelistada tasub alati pärislilli, kunstlillede puhul peab veenduma, et need näeks ehtsad välja. 

Prantsuse keeles tähendab “boutonniere” nööpauku st lilleõis pistetakse alati läbi revääri nööpaugu, mitte ei kinnitata prossina reväärile. See-eest, erand kinnitab reeglit ning galadel, kus tähistatakse kunstipära ja meisterlikkust - nagu nt Oscarite jagamisel - näeb revääril pigem just sümboolseid prosse.

Lilleõis revääril
ehk boutonniere

Viimane asi, mis peokorraldajale rõõmu toob, on külalised, kes pidevalt kella kiikavad. Seega ei ole Black Tie üritustel kella kandmine hea tava. Kui aga teisiti ei saa ning siiski otsustate kella kanda, valige õhuke, lihtsa disaini ja musta nahkrihmaga käekell. Glenn O'Brien, GQ ajakirja stiiliekspert, on sõnanud: "Ainuüksi see, et kell on kullast, teemantidega kaunistatud ja maksab rohkem kui keskmine auto, ei tähenda, et tegemist on piduliku või elegantse kellaga.” Kella metallosad peaksid sobima ka mansetinööpide metalliga. 

Kell

Abielusõrmus, väikese sõrme sõrmus või pitsatsõrmus on klassikalised valikud. Pidulikel puhkudel on hea tava, et härrasmehed kannavad ühes käes maksimaalselt üht sõrmust, välja arvatud juhul, kui kannate mitut sõrmust samal sõrmel.

Sõrmused

Kõige tavapärasem õhtuse riietuse pealisrõivas on läbi aegade olnud Paletot või Chesterfield mantel, mis peaks olema must, tumesinine või hall, põlvepikkune või pikem. Kuigi õhtused keebid olid viimati moes 1960ndatel, on ka need endiselt elegantseks valikuks. Oluline on meeles pidada, et vihmamantlid (nn trench coat) ei sobi smokingkomplekti juurde. 

Pealisrõivad külma ilma trotsimiseks

Smokingpintsak: Õhtuse elegantsi võtmeelement

Pidulik lühike pintsak on Black Tie rõivastuse alustala. Klassikaline smokingpintsak on must ja üherealise lõikega. Erinevalt tavalistest ülikondadest on sel enamasti ainult üks nööp, mis võimaldab esiosal avarduda sügava V-kujulise lõikega. Kuna üherealist mudelit kantakse tihti lahtiselt, nõuab see, et pükste värvel oleks kaetud kummerpaela (nn cummerbund) või vestiga. 1930. aastatest on aktsepteeritud ka kaherealist pintsakut, mida pidulikel üritustel kantakse vaid kinnisena, tänu millele pole vaja eraldi vöökatet. Siiski, kuna mehed eelistavad istudes pintsaku lahti nööpida, võib kaherealise mudeli kasutamine teatud puhkudel olla ebamugavam.

 

Smokingpintsaku reväär, nööbid ja taskuservad on kaetud kas satiini või mati, grosgrain siidiga. Reväär on kas teravatipuline või sallkrae. Pintsaku taskud on ilma klappideta ning üldjuhul on pintsak ilma tagumise lõhikuta, mis loob puhta ja sihvaka silueti.

 

Kuigi must on traditsiooniline valik, on teatud olukordades lubatud ka muud variandid. Pidulikel, ent vähem ametlikel üritustel nagu auhinnatseremooniad, pulmad ja ballid, võib kanda ka sügavsiniseid, tumehalle või isegi värvilisi žakaardkangast satiinrevääriga pintsakuid. Ametlikel sündmustel on siiski soovitatav kanda kammvillast (worsted, Barathea wool) musta pintsakut. See tagab, et teie rõivastus vastab alati etiketi kõrgeimatele standarditele.

 

PS! Kui käite sageli pidulikel üritustel, kus nõutakse smokingut, ja kavatsete omada vaid üht, pidage meeles, et klassikalist musta smokingut võite kanda kümneid kordi. Seevastu smoking, millel on kas või pisut värvi, paistab silma, muutes ilmselgeks, et kannate iga kord sama ülikonda.

Smoking ehk Pidulik Õhtuülikond

Mantli juurde käib ka pidulik sall, mis on valgest siidist narmastega. Võite valida ka musta või must-valge salli, aga kuna smoking ja mantel on tumedad, on hea lisada pisut kontrasti. Klassikalised õhtused kindad on valged või kreemikad, valmistatud seemisnahast, pühvlinahast või lambanahast. Need võivad olla nööpidega, trukiga või ilma kinnitusteta. Traditsiooniliselt ei kanna härrasmehed õhtul kunagi musti kindaid. 

Peakatetest on sobivad must või kesköösinine homburg’i kaabu, mis olnud 20. sajandi algusaastatest saati kõige aktsepteeritavam valik smokingu juurde.

295730453_3219365818314232_4833050805986763684_n.jpg

Prints Charles kandmas revääril väikest heleroosat roosi, 1981. 

Screenshot 2024-11-18 at 07.40.05.jpg

Klassikaline punane nelgiõis smokingu revääril.

Screenshot 2024-11-18 at 07.46.29.jpg

Anthony Eden kandmas ühereaist Chesterfield mantlit ning Homburg kaabut. 

Screenshot 2024-11-18 at 07.46.42.jpg

Smoking, kaherealine Chesterfield mantel, parempoolsel härrasmehel ka Homburg kaabu.

Screenshot 2024-11-18 at 07.53.11.jpg

Tommy Shelby seriaalis Peaky Blinders kandmas Chesterfield mantlit ning valget ooperisalli. 

Screenshot 2024-12-04 at 20.51.15.jpg

Cary Grant kandmas Chesterfield mantlit ning Homburg kaabut.

Smoking ehk Pidulik Õhtuülikond

Must smokingülikond on ajatu sümbol mehelikust elegantsist ja väärikast traditsioonist. See on rõivastusese, mis ühendab meid minevikuga, samal ajal kehastades kaasaegset rafineeritust. Kui järgmine kord saate kutse, millele on märgitud "Black Tie", siis tüütu kohustuse asemel vaadake asja nii, et teil on võimalus olla osa sellest pikast ja auväärsest traditsioonist. Selline au ei lange igaühele! 

Ja kui kirjutatud ja kirjutamata reeglite meelespidamine näib kasvavat üle pea, teadke, et meie rätsepmeistrid aitavad rõõmuga leida just Teie kehakujule ja sündmuse etiketile sobivaima lahenduse. 

bottom of page